Program "Pomysłowy rok"- lekcje które rozwijają kreatywność.

W roku szkolnym 2017/2018  uczniowie klasy IIIb wspólnie z panią Małgorzatą Chwierut realizują program „ Pomysłowy rok”, organizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci. W oparciu o zaproponowane przez Fundację scenariusze  prowadzone są zajęcia o różnorodnej tematyce.  Realizacja  zajęć ma na celu rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego  myślenia, wnioskowania i argumentowania oraz  kompetencji społecznych. Ważnym elementem programu jest także współpraca z rodzicami.

Uczniowie zawsze z radością przystępują do realizacji kolejnych tematów, ponieważ stwarzają one okazję do kreatywności i współpracy w grupie, wykonywania doświadczeń i obserwacji. Próbowali już odpowiedzieć na następujące pytania: Czy można uczyć się szybciej? Jak mówią postaci z bajek?,  Jak ludzie przeżywają emocje? Dlaczego świętujemy rodzinnie?, Do czego służy opłatek? Czym pachną święta? , Jak zbudować wytrzymały most?, Jak na scenie grają cienie? Jak ludzie na świecie witają pierwszy dzień wiosny? Czy teatr można zmieścić w pudełku?Czy gwiazdy naprawdę spadają? Jakie przygody przeżywają bohaterowie komiksów?

Zajęcia potrwają do końca roku szkolnego.

Jak zbudować wytrzymały most?
Jak ludzie przeżywają emocje?
Jak mówią postaci z bajek?
Czy można uczyć się szybciej?
Jak cienie grają na scenie?
Jak na scenie grają cienie?
Jakie przygody przeżywają bohaterowie komiksów?
Czy gwiazdy naprawdę spadają?
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grojcu."Mirabelka -kiełkująca historia 100-licy"
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.