Polubić czytanie

16 kwietnia klasa Vb gościła  panią Katarzynę Chowaniec - Bakalarską z Gminnej Biblioteki Publicznej w Grojcu, która przeprowadziła zajęcia czytelnicze w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytania Jeżycjady. Przypomnijmy jest to znany cykl powieści Małgorzaty Musierowicz.

"Jeżycjadę, (...), można czytać wszędzie — w domu, w szkole, w parku, w pociągu — i zawsze — wciąż od nowa, choć niekoniecznie od początku, wszak przyjaźń z Borejkami można rozpocząć od dowolnego z 22 tomów, a ich perypetie poznawać chronologicznie lub na wyrywki. "

Pani bibliotekarka wybrała i przeczytała fragmenty powieści, a klasa Vb z zainteresowaniem ich wysłuchała. Później odbyły się warsztaty. Uczniowie wykonywali plakat dotyczący ciekawej akcji przeprowadzonej przez bohaterów powieści. Eksperymentalny Sygnał Dobra można wysyłać i dziś, wystarczy tylko UŚMIECH!

RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Kółko historyczne na pikniku kawaleryjskim
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.