Polubić czytanie

16 kwietnia klasa Vb gościła  panią Katarzynę Chowaniec - Bakalarską z Gminnej Biblioteki Publicznej w Grojcu, która przeprowadziła zajęcia czytelnicze w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytania Jeżycjady. Przypomnijmy jest to znany cykl powieści Małgorzaty Musierowicz.

"Jeżycjadę, (...), można czytać wszędzie — w domu, w szkole, w parku, w pociągu — i zawsze — wciąż od nowa, choć niekoniecznie od początku, wszak przyjaźń z Borejkami można rozpocząć od dowolnego z 22 tomów, a ich perypetie poznawać chronologicznie lub na wyrywki. "

Pani bibliotekarka wybrała i przeczytała fragmenty powieści, a klasa Vb z zainteresowaniem ich wysłuchała. Później odbyły się warsztaty. Uczniowie wykonywali plakat dotyczący ciekawej akcji przeprowadzonej przez bohaterów powieści. Eksperymentalny Sygnał Dobra można wysyłać i dziś, wystarczy tylko UŚMIECH!

My '8913 września odbyło się spotkanie w ramach akcji MY'89
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.
Akcja „My ‘89”Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy pamiętają ten ważny dla Polski rok przemian.