Dla Niepodległej

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła włączyła się w te obchody, planując szereg działań, których wielkim finałem będzie oczywiście Święto Niepodległości 11 listopada 2018 roku.

Na początek klasy piąte zostały zaproszone do realizacji projektu „Dla Niepodległej”. Uczestniczyły one w zajęciach przygotowanych przez Bibliotekę Gminną w Grojcu. Podczas spotkania w sołtysówce uczniowie poznali biografię Józefa Piłsudskiego. Przeczytano książkę Wojciecha Widłaka zatytułowaną „Komendant wolnej Polski.” Marszałek nie będzie już tylko kojarzony z wąsami, szarym mundurem, szablą i ulubioną Kasztanką. Uczniowie przekonali się, że trzeba było wiele wysiłku i pracy pokoleń Polaków, aby dziś mogli cieszyć się czymś tak oczywistym jak wolność. Dla współczesnych Polaków oczywistym, ale cennym jak skarb.

Pani bibliotekarka Katarzyna Chowaniec – Bakalarska przygotowała zajęcia dotyczące trzech symboli narodowych Polaków, czyli flagi, godła i hymnu. Podczas spotkania zastanawiano się, czym dziś jest patriotyzm i jak można go okazywać.

Międzynarodowy sukces uczennicy z naszej szkołyHania Płonka, uczennica naszej szkoły została nagrodzona w XVIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Darujmy światu pokój".
My '8913 września odbyło się spotkanie w ramach akcji MY'89
Czytamy polskie noweleNasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą literaturę polską.