Dla Niepodległej

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła włączyła się w te obchody, planując szereg działań, których wielkim finałem będzie oczywiście Święto Niepodległości 11 listopada 2018 roku.

Na początek klasy piąte zostały zaproszone do realizacji projektu „Dla Niepodległej”. Uczestniczyły one w zajęciach przygotowanych przez Bibliotekę Gminną w Grojcu. Podczas spotkania w sołtysówce uczniowie poznali biografię Józefa Piłsudskiego. Przeczytano książkę Wojciecha Widłaka zatytułowaną „Komendant wolnej Polski.” Marszałek nie będzie już tylko kojarzony z wąsami, szarym mundurem, szablą i ulubioną Kasztanką. Uczniowie przekonali się, że trzeba było wiele wysiłku i pracy pokoleń Polaków, aby dziś mogli cieszyć się czymś tak oczywistym jak wolność. Dla współczesnych Polaków oczywistym, ale cennym jak skarb.

Pani bibliotekarka Katarzyna Chowaniec – Bakalarska przygotowała zajęcia dotyczące trzech symboli narodowych Polaków, czyli flagi, godła i hymnu. Podczas spotkania zastanawiano się, czym dziś jest patriotyzm i jak można go okazywać.

Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).