1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

Wycieczka do Wrocławia

          26 kwietnia klasy IVa i IVb wybrały się na długo oczekiwaną dwudniową wycieczkę do Wrocławia.

Wczesnym rankiem w doskonałych humorach, z nadzieją na ciekawą przygodę wyruszyliśmy sprzed szkoły, by po około czterogodzinnej podróży dotrzeć do stolicy Dolnego Śląska. Miasto powitało nas zapierającym dech w piersiach widokiem, jaki roztacza się z 49. piętra  słynnego drapacza chmur Sky Tower. Z góry podziwialiśmy nie tylko stare i nowe dzielnice Wrocławia. Krajobraz obejmował też okoliczne miejscowości i sięgał aż po pasmo niedalekich Sudetów.

Po współczesności nadszedł czas na odrobinę historii. Pojechaliśmy więc obejrzeć ogromny obraz upamiętniający słynną zwycięską bitwę stoczoną przez polskie wojska pod wodzą Tadeusza Kościuszki.     „ Panorama Racławicka” wywarła na nas ogromne wrażenie. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy też wykładu na temat dzieła Jana Styki i Wojciecha Kossaka.

Gratką dla wszystkich miłośników zwierząt była wizyta w słynnym wrocławskim ZOO. Sporo czasu spędziliśmy w niezwykle efektownym Afrykarium, podziwiając tropikalną florę i faunę. Szczególnie zachwyciło nas  oceanarium. Później jeszcze chwilę z przyjemnością spacerowaliśmy alejkami,  przystając przy wybiegach egzotycznych zwierząt.

Po pysznym obiedzie i zakwaterowaniu w hostelu na  Rynku wyruszyliśmy na wieczorny spacer

po starym Wrocławiu. Pani przewodnik przekazywała nam informacje  o zabytkowych budowlach, mostach, pomnikach, raz po raz wplatając w opowieść ciekawe anegdoty i legendy.

Na zakończenie pełnego emocji dnia zjedliśmy kolację na wrocławskiej starówce.

Na kolejny dzień naszej wycieczki zaplanowana była wizyta w Hydropolis. To multimedialna wystawa poświęcona  wodzie, jej wyjątkowym właściwościom i doniosłej roli, jaką pełni w historii naszej planety

Ta  właśnie atrakcja zakończyła nasze spotkanie z Wrocławiem.

W powrotnej drodze wstąpiliśmy jeszcze do niewielkiego Krasiejowa- miejscowości słynącej z Parku Nauki i Rozrywki. Jako temponauci odbyliśmy niezapomnianą podróż w czasie, co pozwoliło nam lepiej poznać  najstarszą historię Ziemi  i  tajniki ewolucji.

Pełni wrażeń i gotowi do podzielenia się nimi z naszymi rodzinami w piątek wczesnym wieczorem wróciliśmy do Grojca. Myślimy, że pora planować następną wspólną podróż.

 

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Jadłospis
Uwaga!5 marca została uruchomiona nowa strona internetowa naszej szkoły
Samorząd Uczniowski
Interhead.pl