Zaśpiewać Polsce

Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole konkurs piosenki patriotycznej. Poszczególne klasy przygotowały na niego wybrany przez siebie utwór. Wśród prezentacji znalazły się piosenki żołnierskie, powstańcze i refleksyjne.

Oto ich lista:

klasa II - „Przybyli ułani pod okienko”,

klasa IIIa - „Dom”,

klasa IIIb „Serce w plecaku”,

klasa III c „To nasza Ojczyzna”,

klasa IVa „ Pierwsza Brygada”,

klasa IVb „ Polskie kwiaty”, „Kocham Cię Polsko”,

klasa V a „Dziewczyna z granatem”,

klasa Vb „Sanitariuszka Małgorzatka”,

klasa VIa „ Pierwsza Kadrowa”,

klasa VIb „Flaga”,

klasa VII „Sen o Warszawie”.

Uczestnicy zadbali nie tylko o stronę muzyczną, ale także o kostiumy, rekwizyty, ruch sceniczny czy po prostu elegancki strój. Niektóre klasy reprezentowane były przez solistów, inne przez zespoły. Wszystkie chciały pokazać się jak najlepiej. Konkurs zorganizował i poprowadził nauczyciel muzyki - Jarosław Cieciak. Jury w składzie: pani dyrektor Joanna Wysogląd, przedstawiciel rady rodziców pani Katarzyna Żabińska i nauczycielki panie Monika Bartosz i Paulina Waliczek z wielką uwagą wysłuchało wszystkich piosenek. Wkrótce zostanie ogłoszony wynik rywalizacji, a na sobotnim Biało-Czerwonym Pikniku Rodzinnym usłyszymy powtórnie wspaniałych wykonawców. Konkurs ten to jedno z wielu działań naszej szkoły, które wpisują się w obchody 100- lecia Niepodległości Polski.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów z Łazów.
Czytamy polskie noweleNasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą literaturę polską.
Nowy rok szkolny rozpoczęty!2 września wróciliśmy do szkoły.