Za¶piewać Polsce

Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole konkurs piosenki patriotycznej. Poszczególne klasy przygotowały na niego wybrany przez siebie utwór. W¶ród prezentacji znalazły się piosenki żołnierskie, powstańcze i refleksyjne.

Oto ich lista:

klasa II - „Przybyli ułani pod okienko”,

klasa IIIa - „Dom”,

klasa IIIb „Serce w plecaku”,

klasa III c „To nasza Ojczyzna”,

klasa IVa „ Pierwsza Brygada”,

klasa IVb „ Polskie kwiaty”, „Kocham Cię Polsko”,

klasa V a „Dziewczyna z granatem”,

klasa Vb „Sanitariuszka Małgorzatka”,

klasa VIa „ Pierwsza Kadrowa”,

klasa VIb „Flaga”,

klasa VII „Sen o Warszawie”.

Uczestnicy zadbali nie tylko o stronę muzyczn±, ale także o kostiumy, rekwizyty, ruch sceniczny czy po prostu elegancki strój. Niektóre klasy reprezentowane były przez solistów, inne przez zespoły. Wszystkie chciały pokazać się jak najlepiej. Konkurs zorganizował i poprowadził nauczyciel muzyki - Jarosław Cieciak. Jury w składzie: pani dyrektor Joanna Wysogl±d, przedstawiciel rady rodziców pani Katarzyna Żabińska i nauczycielki panie Monika Bartosz i Paulina Waliczek z wielk± uwag± wysłuchało wszystkich piosenek. Wkrótce zostanie ogłoszony wynik rywalizacji, a na sobotnim Biało-Czerwonym Pikniku Rodzinnym usłyszymy powtórnie wspaniałych wykonawców. Konkurs ten to jedno z wielu działań naszej szkoły, które wpisuj± się w obchody 100- lecia Niepodległo¶ci Polski.

O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dzi¶ patriotyzm" rozstrzygnięty!
Rekord dla Niepodległej¦więtujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległo¶ci! Akcja „Rekord dla Niepodległej”