VI Biało - Czerwony Piknik Rodzinny

26 maja obchodziliśmy święto rodziny nawiązujące do kalendarzowego Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Nie zapomnieliśmy jednak o tym, że przynależymy jeszcze do innej, większej wspólnoty- do wielkiej rodziny Polaków. I mamy z czego się cieszyć. Otóż, w tym roku świętować będziemy 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. To wyjątkowa okazja, dlatego nasza szkoła włączyła się w te obchody, realizując wiele działań. Jednym z nich był właśnie ten piknik, ale także konkursy dla dzieci, które mu towarzyszyły. Był to Konkurs Piosenki Patriotycznej „Zaśpiewać Polsce”, Konkurs Fotograficzny „Selfie z Niepodległą” i akcja plastyczna promująca nasze symbole narodowe.

Piknik rozpoczęła pani dyrektor szkoły – Joanna Wysogląd, a towarzyszył jej zastępca wójta Gminy Oświęcim pan Bartłomiej Bąk, który w imieniu organu prowadzącego życzył wszystkim obecnym udanej zabawy.

Organizacja VI Biało – Czerwonego Pikniku Rodzinnego wymagała znakomitej współpracy Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grojcu, pani dyrektor, nauczycieli, koła wolontariatu i wszystkich pracowników placówki. Organizatorzy pikniku zadbali o wiele atrakcji dla uczestników. Przede wszystkich o piękną, słoneczną pogodę, ale także o dmuchańce, które, rozłożone na trawiastym boisku szkolnym, dały możliwość zabawy pełnym energii dzieciom. Odbyły się konkurencje sportowe między innymi strzelanie z łuku. Młodsze dzieci chętnie skorzystały z malowania twarzy. Goście mogli posłuchać piosenek patriotycznych w wykonaniu uczniów naszej szkoły, ozdobić na kolor biało – czerwony podstawiony samochód, napisać życzenia dla Niepodległej, obejrzeć wystawę fotograficzną i zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, oczywiście z akcesoriami nawiązującymi do tematyki pikniku. Ta atrakcja cieszyła się niezwykłą popularnością. Dzieci albo z przyjaciółmi, albo z bliskimi wykonywały sobie pamiątkowe ujęcia w wybranych przez siebie stylizacjach.

Nie zabrakło też akcji edukacyjnych. Członkowie OSP Grojec pokazali sposoby udzielania pierwszej pomocy, rodzice poprowadzili kiermasz książek promujący czytelnictwo wśród najmłodszych.

Mamy zadbały także o pyszne przekąski. Tradycyjnie można było popróbować wypieków, napić się kawy, skosztować pieczonych ziemniaczków na patyku, waty cukrowej czy popcornu. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Główną nagrodą była w tym roku elektryczna hulajnoga. Widownia z zaciekawieniem obejrzała również pokazy taneczne w wykonaniu kółka klas III, a także formacji Sweet.

Dziękujemy wspaniałym Sponsorom, bez hojności których ta uroczystość nie mogłaby się odbyć. Jesteśmy wdzięczni wszystkim zaangażowanym rodzicom, którzy poświęcili sporo czasu i energii, aby zoorganizować ten piknik. Mamy nadzieję, że uśmiechy zadowolenia malujące się na twarzach uczestników tych małych, ale także i dorosłych, przyniosły wszystkim organizatorom wiele satysfakcji.

Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej
Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grojcu."Mirabelka -kiełkująca historia 100-licy"