1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

Pienińska przygoda

opis niedostepny
opis niedostepny

 

 

 

 

 

 

 

 

14 czerwca klasy VA i VB wyruszyły na dwudniową wycieczkę w malownicze Pieniny. Naszą turystyczną przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzenia znajdującego się w Suchej Beskidzkiej cennego zabytku architektury drewnianej - XVIII-wiecznej karczmy Rzym. To właśnie tutaj Adam Mickiewicz umieścił akcję ballady "Pani Twardowska". Młodzież ochoczo fotografowała się przy drewnianych okazałych figurach Pana Twardowskiego i złowieszczego Mefistofelesa. 

Kolejnym punktem na mapie naszej podróży był uroczy XV-wieczny kościółek w Dębnie Podhalańskim, w którym kręcono filmowe sceny z serialu Janosik. Obiekt został zaliczony do zabytków klasy "0" i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, o czym dowiedzieliśmy się słuchając z uwagą ciekawej opowieści pani przewodnik. Następnie zwiedziliśmy malownicze ruiny zamku w Czorsztynie, a potem udaliśmy się na długi spacer po Wąwozie Homole znajdującym się w Małych Pieninach. Większa część 800-metrowej ścieżki biegła wzdłuż szumiącego kaskadowego potoku Kamionka. Wszędzie przygotowane były różnego rodzaju mostki i schody, co pozwoliło nam bezpiecznie omijać „przeszkody”, które pokonywaliśmy w strugach deszczu. Po wyjściu z wąwozu zwiedziliśmy zabytkową murowaną cerkiew grekokatolicką w Jaworkach, której wnętrze skrywa cenny zabytek - kompletny ikonostas z końca XVIII wieku. Następnie udaliśmy się na nocleg do Zajazdu Sokolica w Krościenku. Tu odpoczęliśmy po trudach podróży, zjedliśmy obiad, obejrzeliśmy mecz otwierający Mundial 2018, a następnie udaliśmy się do znajdującej się w ogrodzie drewnianej koliby na ognisko i kiełbaski. Wieczór upłynął przyjemnie na grach i zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu.

 

Drugiego dnia zwiedziliśmy średniowieczny węgierski zamek „Dunajec” i muzeum powozów w Niedzicy, a następnie uczestniczyliśmy w godzinnym rejsie widokowym po Jeziorze Czorsztyńskim. Podziwialiśmy sąsiadujące ze sobą okazałe zamki warowne oraz piękne pejzaże Pienin Czorsztyńskich i Spiskich. Na zakończenie udaliśmy się na krótki spacer po zaporze wodnej na Jeziorze Czorsztyńskim.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było uzdrowisko Rabka-Zdrój. Po przyjeździe na miejsce przez półtorej godziny bawiliśmy się w parku rozrywki Rabkoland a następnie zażyliśmy relaksu inhalując się przy tężni solankowej w Parku Zdrojowym. Korzystanie z tężni polegało na spacerowaniu wokół rotundy i wdychaniu solankowego aerozolu, bowiem przenikające przez błony śluzowe dróg oddechowych i skórę mikroelementy korzystnie wpływają na układ odpornościowy.

Po tym przyjemnym zastrzyku zdrowia, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Grojca. Pełni wrażeń i niezwykłych przeżyć, żegnaliśmy się dziękując sobie za wspólnie spędzony czas. Przed nami kolejne eskapady.

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Jadłospis
Uwaga!5 marca została uruchomiona nowa strona internetowa naszej szkoły
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.
Interhead.pl