1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Po lekcjach
  8. Kontakt
  9. Rada Rodziców
  10. Mapa Serwisu
  11. RODO

Żywa lekcja historii

opis niedostepny
opis niedostepny

 

 

 

 

 

 

 

 

19 czerwca gościliśmy w naszej szkole niezwykłego pasjonata historii- pana Arkadiusza Domińca, który prowadzi w Tychach Muzeum Śląskiego Września 1939. Przywiózł on ze sobą kolekcję militariów z czasów I i II wojny światowej i zademonstrował ją uczniom w trzech  grupach wiekowych.

Dzieci  z zainteresowaniem wysłuchały jego gawędy o mundurach i życiu codziennym żołnierzy. Największe emocje wbudził oczywiście pokaz różnorodnej broni.Warto było uważnie słuchać, gdyż finałem każdego spotkania był konkurs. Dla zwycięzców pan Arkadiusz przygotował wspaniałe nagrody - repliki orzełków legionowych. Nasza uczennica – Wiktoria Wójcik wykonała dla gościa niespodziankę. Namalowała na płótnie obraz przedstawiający ułana na koniu. Wręczając upominek, podziękowała w imieniu wszystkich uczniów za interesujące zajęcia.

Spotkanie to zostało zoorganizowane w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości. Dziękujemy radzie rodziców za sfinansowanie tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że entuzjazm gościa – jego pasja, zamiłowanie do historii udzieli się naszym uczniom. 

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Wielka Liga CzytelnikówEtap szkolny IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników" zakończył się testem kwalifikacyjnym do etapu powiatowego.
Dla Babć i DziadkówZ okazji wspaniałych świąt - Dnia Babci i Dnia Dziadka - uczniowie przygotowali przedstawienie pt. "A z nieba posypią się Anioły..."
Rekrutacja 2019/2020SZKOŁY PODSTAWOWE – rekrutacja 2019/2020
Interhead.pl