Czym dziś jest patriotyzm?

Regulamin Szkolnego Konkursu Literackiego
zorganizowanego w ramach obchodów 100-lecia odzyskania
przez Polskę Niepodległości

pt. Czym dzisiaj jest patriotyzm?

Organizatorzy:
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu oraz Jednostka Wojskowa Nil im. gen. bryg. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie

1. Cele konkursu:
Rozwijanie zdolności literackich.
Rozbudzanie świadomych postaw obywatelskich, wrażliwości na sprawy społeczne
i motywacji do doskonalenia swojej osobowości.
Zachęcenie autorów do literackich wypowiedzi na temat współczesnego patriotyzmu.
Rozwijanie wyobraźni i twórczego działania uczniów.
Dbałość o kulturę słowa.
Promowanie osiągnięć uczniów.

2. Ustalenia ogólne:
Udział uczniów w konkursie jest dobrowolny. Mogą w nim brać udział wszyscy uczniowie SP im. H. Sienkiewicza w Grojcu zainteresowani konkursem.
Konkurs zorganizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych dla klas I-III oraz IV-VIII.

3. Nagrody:
Laureaci konkursu otrzymają nagrody.
Dla sześciorga laureatów: miejsca I,II,III w kategorii klas I-III oraz miejsca I, II, III w kategorii klas IV-VIII dodatkową nagrodą główną będzie wycieczka do Jednostki Wojsk Specjalnych Nil w Krakowie.

Uzyskanie I –ego miejsca w konkursie gwarantuje cząstkową ocenę celującą z języka polskiego i umieszczenie pracy na stronie internetowej naszej szkoły.

Uzyskanie II i III –ego miejsca daje szansę na zdobycie oceny bardzo dobrej z języka polskiego, i umieszczenie pracy na stronie internetowej naszej szkoły.

4. Temat konkursu: Czym dzisiaj jest patriotyzm?

5. Wymagania konkursowe:

Praca – 1 kartka formatu A-4, napisana pismem odręcznym.

Oceniane będą: wybrana forma literacka, realizacja pomysłu, zawartość merytoryczna , kompozycja, poprawność ortograficzna, interpunkcyjna, językowo- stylistyczna, bogactwo słownictwa, środków stylistycznych, estetyka pracy.

6. Termin i zasady zgłaszania  się uczestników do udziału w konkursie :

Prace należy oddać do dnia 31 października 2018 r. do p. Moniki Bartosz

7. Przebieg konkursu:

Konkurs jest jednoetapowy. Prace oceniać będzie jury złożone z oficerów jednostki NIL w Krakowie.

8. Ogłoszenie wyników :

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej akademii z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Nazwiska laureatów pojawią się na stronie internetowej naszej szkoły , tam także zaprezentowane zostaną ich prace.

Wszelkie informacje można będzie znaleźć również na ściennej gazetce szkolnej w korytarzu głównym na I piętrze.

Wszystkich uczniów zachęcam do udziału , a uczestnikom życzę powodzenia!

Monika Bartosz

Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grojcu."Mirabelka -kiełkująca historia 100-licy"
Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej