Pomoc ma moc!

W minioną sobotę, 20 października 2018 roku trzynaście wolontariuszek z naszej szkoły uczestniczyło w akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy podczas IV Biegu na Molo w Osieku. Z wpisowego oraz organizowanej w tym dniu zbiórki publicznej udało się zebrać blisko 11 tysięcy złotych dla siedmioletniej Amelki Sanak cierpiącej na autyzm wczesnodziecięcy. Zebrane środki przeznaczone zostaną na terapię mowy i rehabilitację dziewczynki.

Wolontariuszki z klas IV-VIII SP Grojec spędziły w Resorcie Molo siedem godzin, pomagając w organizacji imprezy. Obsługiwały biegi dziecięce, malowały twarze i kręciły watę cukrową w namiocie MOWP , a podczas biegu głównego na 10 km, przekraczającym linię mety zawodnikom podawały medale oraz butelki z wodą. Nasze uczennice nie tylko aktywnie pomagały kwestując w tym dniu z puszkami, a potem zliczając zebrane podczas zbiórki publicznej pieniądze, ale także wzięły udział w biegu na dystansie 600 metrów dziewcząt.
Mimo chłodniej aury na Molo panowała gorąca atmosfera. Rodzice Amelki oraz organizatorzy byli niezwykle wdzięczni za okazaną pomoc. Nasze uczennice otrzymały od właścicieli Resortu Molo gorący posiłek oraz zestawy przekąsek i słodycze z firmy Aksam.

Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"
Uwalniamy nasze środowisko od zużytych bateriiKonkurs ekologiczny