Kółko historyczne na pikniku kawaleryjskim

To była niezwykła lekcja historii. Odbyła się ona w Parku Hallera w Dworach. Główną jej atrakcją była obecność Szwadronu Kawalerii Ochotniczej im. rtm. Witolda Pileckiego. Wśród pięknych jesiennych drzew rozbito obozowisko. Uczestnicy pikniku mogli porozmawiać z ułanami, poznać ich uzbrojenie, umundurowanie i zwyczaje. Najczęściej odwiedzanym miejscem była oczywiście zagroda dla koni. Można je było karmić lub po prostu głaskać. Najważniejszym punktem programu był niesamowity pokaz musztry na koniach. Uczestnicy podziwiali niezwykłe umiejętności żołnierzy, którzy podczas jazdy władali szablą i lancą, popisując się zręcznością i celnością. Pięknie w jesiennym słońcu prezentowały się konie, które posłusznie wypełniały skomplikowane polecenia swoich jeźdźców. Po pokazie niektórzy uczniowie odbyli przejażdżkę na końskim grzbiecie. Później uczestnicy zgromadzili się wokół ogniska, by skosztować pysznej, wojskowej grochówki i wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru męskiego "Auxilium".

W ten sposób uczniowie kółka historycznego świętowali  stulecie odrodzonej Niepodległej.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu

RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"