Wolontariuszki na medal!

Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym „Piąty dla pięciu”, który 17 listopada br. odbył się na oświęcimskim lodowisku.

Podczas imprezy Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich wygrała z drużyną przyjaciół Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy 6:5. Jednak to nie wynik meczu miał znaczenie dla obu drużyn – tylko rekordowa kwota 62 tys. 850 zł, którą udało się tego dnia zebrać na rehabilitację pięciorga podopiecznych Fundacji MOWP: Nikolki Kurpas z Brzeszcz, Łukasza Gawła z Włosienicy, Miłosza Jaśko z Chełmka, Kordiana Spadka z Osieka i Wiktora Pacholarza z Oświęcimia.
Przy jubileuszowym meczu "Piąty dla pięciu" pracowało ponad sześćdziesięciu wolontariuszy. Byli to nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także placówek z Rajska, Babic, Zaborza, Chełmka i Oświęcimia, harcerze z Przeciszowa, cheerleaderki z Polanki Wielkiej, członkowie Uczniowskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Unia Oświęcim, strażacy, ochrona, służba medyczna.

Drożdżówki dla wolontariuszy przekazała nieodpłatnie Cukiernia Kołaczek, ugotowane przez rodziców podopiecznych prażone i żurek oraz gorącą herbatę serwowała młodzież oświęcimskiego "ekonomika".

Nasi wolontariusze kwestowali z puszkami, malowali twarze maluchom, obstawiali stoiska z popcornem, watą cukrową, prażonymi, nagrodami, fotobudkę... Niestraszne im było przejmujące zimno, które panowało tego dnia w hali lodowej. Pomagała - gorąca atmosfera spotkania. Warto było również zdobyć cenny autograf lub wykonać „selfie” ze znanym aktorem czy kabareciarzem. Mecz odbył się szerokim echem, a zdjęcia naszych wolontariuszy pojawiły się w ogólnopolskich mediach elektronicznych i drukowanych oraz w TVP3.

- Wasza postawa jest imponująca. Za ten bezinteresowny trud- raz jeszcze - bardzo dziękujemy!!!- napisał do wolontariuszy zarząd fundacji na profilu FB MOWP.

Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!
RAZEM NA ŚWIĘTA!