Biała Szkoła w miejscowości Małe Ciche

DZIEŃ PIERWSZY - JESTEŚMY UCZNIAMI BIAŁEJ SZKOŁY

Mimo pochmurnego poranka pełni optymizmu wyruszyliśmy w stronę Tatr. Nasz cel to Małe Ciche i Biała Szkoła. która na pewno zrobi z nas mistrzów narciarstwa. Dobra pogoda, przepiękne krajobrazy i świetni instruktorzy czyli doskonałe warunki, by rozpocząć przygodę z nartami - to wszystko czekało na nas na miejscu .Po zakwaterowaniu w przytulnych pokojach i zjedzeniu pysznego obiadu pojechaliśmy na stok. Niektórzy przypomnieli sobie swoje umiejętności, a dla innych pierwszy kontakt ze sprzętem narciarskim był prawdziwym wyzwaniem. Po udanym treningu wszyscy z uśmiechem na twarzach wrócili do pensjonatu " Pasternik".

DZIEŃ DRUGI - JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ

Dzień przywitał nas pięknym słońcem. Jazda idzie nam coraz lepiej. W praktyce stosujemy " Kodeks narciarza". Emocji nie brakowało. Większość z nas szusowała dziś z samego szczytu, podziwiając malownicza panoramę Tatr.

Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat Tatrzańskiego Parku Narodowego, obliczaliśmy długości tras narciarskich. Po kolacji instruktorzy przygotowali dla nas teleturniej  Jaka to melodia?. Uczestniczyło w nim  pięć drużyn.

I miejsce : GLONY: Julia , Oliwia, Aleksandra i Wiktoria

II miejsce: MAGICZNE JEDNOROŻCE ; Maja, Laura, Julia i Kinga

III miejsce : AUSTRALIJSKIE PTASZNIKI : Weronika, Daria, Emilka i Marika

WYRÓŻNIENIA:

ŚCIANA: Ksenia, Miłosz, Mateusz i Igor

TĘPY BETON : Jakub, Mateusz, Kuba i Piotr

Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Pozdrawiamy!

DZIEŃ TRZECI - WALORY MIEJSCOWOŚCI GÓRSKIEJ MAŁE CICHE I JEJ HISTORIA

Dziś wybraliśmy się na spacer po najbliższej okolicy. Podczas  pieszej wędrówki zapoznaliśmy się z turystyczną mapą miejscowości,  zwiedziliśmy drewniany, zabytkowy kościół i podziwialiśmy budynki w stylu zakopiańskim. Dotarliśmy także do nielicznych sklepików z pamiątkami. Osoby jeżdżące w tym czasie na nartach podziwiały panoramę Tatr. Wieczorem ogrzaliśmy się w cieple ogniska i zjedliśmy pyszne kiełbaski. Nie zabrakło również akcentu zbliżających się świąt. Wśród ośnieżonych świerków zaśpiewaliśmy kolędy i złożyliśmy sobie życzenia. To była taka nasza wigilia. Na zakończenia dnia organizatorzy przygotowali dla nas karaoke. Przed publicznością zaprezentowali się: Róża, Emilka, Zuzia, Tomek, Kuba, Sandra. Maja, Ksenia, Maja, Amelia, Miłosz i Mateusz . Wszyscy otrzymali gromkie oklaski i nagrody.

DZIEŃ CZWARTY - CZAS PODSUMOWAŃ

Powoli nasza przygoda zbliża się do końca. Nadszedł dzień, w którym organizatorzy podsumowali nasze postępy i zaangażowanie w zdobywanie umiejętności jazdy na nartach.  Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal od swojego instruktora. My również przygotowaliśmy podziękowania - własnoręcznie wykonane portrety, które szczerze rozbawiły  wszystkich szkoleniowców.  Otrzymali je : pani Magdalena, pan Sławek, pan Tomek i pan Szymon. Opiekę nad uczniami naszej szkoły sprawowali: panie: Agata Mamica, Małgorzata Chwierut, Paulina Sowińska i pan Łukasz Goc. Dziękujemy za cierpliwość i poczucie humoru.

Jutro ostatni dzień  pobytu w górach. Wielu z nas obiecuje, że jeszcze tu wróci.

21.12. 2018 r. - DZIEŃ PIĄTY:  CZAS POWROTU

Ostatni wyjazd na stok Małe Ciche. Tak jak obiecali instruktorzy wszyscy zjechali ze szczytu. Dla wielu z nas było to niesamowite przeżycie! Oddaliśmy do wypożyczalni sprzęt  narciarski. Zjedliśmy pyszny obiad i pożegnaliśmy się z Tatrami. Mieliśmy szczęście, bo pogoda nam dopisała i nikt nie doznał kontuzji. Organizatorzy wyjazdu, instruktorzy i nauczyciele docenili nasze zdyscyplinowanie oraz zaangażowanie w zdobywanie nowych umiejętności, jak również  wzajemną życzliwość i zaradność. Już w autobusie obiecaliśmy sobie, że tu wrócimy i będziemy jeździć na nartach. Szczęśliwie i bezpiecznie dotarliśmy do Grojca, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

Dziękujemy za organizację wyjazdu firmie MULTISPORTS Michał Romański oraz  pani dyrektor naszej szkoły  Joannie Wysogląd.

Bezpieczną  i komfortową podróż zapewniła nam Firma Usług Transportowych s.c. Barbara i Wiesław Sporysz z Grojca

Dziękujemy Rodzicom, że nam zaufali oraz  pokryli koszy pobytu na Białej Szkole.

W ośrodku wypoczynkowym  „Pasternik" mieliśmy  pyszne jedzenie.

Swoje wspomnienia zamieściliśmy w "Pamiętnikach z Białej Szkoły”, a na korytarzu  przygotujemy wystawę zdjęć.

Było super!

Uwalniamy nasze środowisko od zużytych bateriiKonkurs ekologiczny
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów z Łazów.
Dzień Edukacji Narodowej14 października w piękny jesienny dzień obchodziliśmy święto wszystkich pracowników oświaty.