Klasa IV c w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu

W dniu 12 lutego klasa IVc  wraz z wychowawczynią Joanną Miłoń pojechała na wycieczkę do  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.

Uczelnia dysponuje dwoma nowoczesnymi budynkami Collegium Primum oraz Collegium sub Horologio, które uczniowie z zaciekawieniem zwiedzili. Poznali kilka ważnych informacji z kart historii budynku i jej patrona Witolda Pileckiego.

Ponadto uczestniczyli w warsztatach „Mali Przedsiębiorcy”  zorganizowanych przez Instytut Informatyki. Zajęcia przeprowadziły Dyrektor Instytutu Informatyki dr inż. Katarzyna Pantoł oraz Kierownik Zakładu Rynki Finansowe dr Justyna Dąbrowska.  W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się  jakie cechy powinien posiadać przedsiębiorca, w jaki sposób prowadzić firmę i jak nią zarządzać. W tym celu jako osoby przedsiębiorcze wykonali piękne plakaty a następnie zaprojektowali w programie graficznym loga swoich firm.

Za aktywny udział zostali nagrodzeni słodkim upominkiem oraz otrzymali dyplomy, które uroczyście zostały im wręczone na aulii im. Kazimierza Piechowskiego.

Akcja „My ‘89”Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy pamiętają ten ważny dla Polski rok przemian.
Wizyta u"specjalsów"14 czerwca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Jednostki Wojskowej NIL w Krakowie.
Procedury zachowania w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych.