Muzyczna podróż

25 lutego po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole muzyków z Agencji Artystycznej KONTRA. Panowie zaprezentowali trzecią część audycji o instrumentach strunowych. Tym razem mieliśmy okazję zapoznać się z instrumentami mniej popularnymi w Polsce. Przekonaliśmy się, że do stworzenia grającego instrumentu strunowego wystarczą najprostsze przedmioty wokół nas. Sami możemy sobie łatwo skonstruować instrument o tajemniczej nazwie DIDDLE BOW. Oprócz tego dziecięcego instrumentu strunowego mieliśmy okazje zobaczyć i usłyszeć amerykańskie BANJO, turecki BAGLAMA SAZ, greckie BOUZOUKI oraz GITARĘ BASOWĄ. Ta muzyczna podróż po egzotycznych zakątkach świata została podsumowana finałową piosenką z udziałem naszych uczniów grających na różnych instrumentach perkusyjnych. Autorem audycji jest pan Dariusz Wantuch, założyciel zespołu AVOCADO – finalisty pierwszej edycji programu X-FACTOR.

Jajko czy kura - warsztaty w Muzeum Zamek w Oświęcimiu
Szkolny konkurs "Symbole Wielkiej Brytanii"
Dzień otwarty12 marca po południu jako gospodarze naszej szkoły przywitaliśmy w jej progach wielu gości.