Dzień otwarty

12 marca po południu jako gospodarze naszej szkoły przywitaliśmy w jej progach wielu gości. Wśród nich znaleźli się Wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek, Zastępca Wójta Halina Musiał, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Agata Michalska, Radni Gminy Oświęcim Sławomir Domżał i Adam Gonszcz.

Nasze zaproszenie na dzień otwarty przyjęły dzieci, które w nowym roku szkolnym staną się uczniami pierwszych klas. Wraz ze swoimi rodzicami zajęli najpierw miejsca na widowni, aby na naszej szkolnej scenie obejrzeć inscenizację „ Bajki” Henryka Sienkiewicza przygotowaną przez uczniów klas Va i Vb oraz IIb. Występ młodych aktorów wzbogacił efektowny taniec z wachlarzami w wykonaniu dziewczynek z kółka tanecznego klas IV- VI.

Ostatnim z występów scenicznych był popis kółka muzycznego zatytułowany „ Nasze muzyczne korzenie”. Uczniowie w strojach narodowych zatańczyli i zaśpiewali poloneza, odśpiewali też kilka znanych ludowych piosenek.

Z sali gimnastycznej goście udali się na spacer szkolnymi korytarzami. Celem były m. in. sale lekcyjne oferujące zwiedzającym wiele atrakcji. Jedną z nich był emocjonujący tor przeszkód „ Z lekkim tornistrem na plecach”. Przyszli uczniowie mogli zapoznać się z akcją „ Zważ swój tornister” od lat promowaną w naszej szkole.

Sala świetlicowa zaprezentowała zajęcia kreatywne, które mogły zainteresować pełnych wyobraźni małych artystów.

Na piętrze spore zainteresowanie wzbudził magiczny dywan oferujący bogaty zestaw gier zręcznościowych wzbogacających wiedzę i rozwijających sprawność. Tuż obok można było zamówić sobie najdziwniejszy nawet makijaż wykonany sprawnie przez starsze koleżanki.

Jak magnes przyciągały pracownie biologiczna, chemiczna i fizyczna. Starsi koledzy przeprowadzali w nich doświadczenia pełne barw, światła, zmieniających się kształtów. Zdumieni i zafascynowani mali widzowie poczuli się jak w świecie magii i czarów.

Dla uspokojenia emocji można było spędzić chwilkę na nauce gry w szachy lub konstruowania robotów.

Spotkanie trwało do wieczora, dając wiele radości gościom i gospodarzom.

Nowy rok szkolny rozpoczęty!2 września wróciliśmy do szkoły.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.
My '8913 września odbyło się spotkanie w ramach akcji MY'89