Dzień patrona

12 marca naszą szkołę odwiedził niezwykły gość. Z okazji dnia patrona szkoły klasy Va i Vb oraz IIb przygotowały spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem. Nasz noblista, którego rolę zagrał Tomek Sekunda, ciekawie opowiedział o swoim życiu i twórczości w wywiadzie przeprowadzonym z dziennikarską wnikliwością przez Weronikę Żurek i Olę Sekundę. Wspólnie udaliśmy się w podróż po Polsce i świecie. Pisarz zabrał nas do Woli Okrzejskiej i Oblęgorka, wspomniał o swojej afrykańskiej i amerykańskiej przygodzie. Mieliśmy okazję kolejny raz przypomnieć sobie tytuły i tematykę utworów Sienkiewicza docenionych w kraju i za granicą. Liczne pozaliterackie dokonania pisarza przedstawili nam Marcel Chowaniec, Maciek Dominik, Arek Kolasa, Marika Możdżeń i Szymek Równicki.

W drugiej części spotkania uczniowie przedstawili inscenizację utworu pt. „ Bajka” . Królowa wróżek, którą z wdziękiem zagrała Amelia Jarnot, nauczyła nas, że dobro jest największą, nieprzemijającą wartością i żaden, nawet najbardziej efektowny dar nie może się z nią równać. Wróżki i paziowie, dwór królowej, zaprezentowali się w barwnym walcu. W tych taneczno- aktorskich rolach zobaczyliśmy Emikę Dźwigoń, Darię Nitkę, Julię Włoszek, Julię Żabińską, Karola Malika, Tomka Mąkinę, Piotra Snażyka i Tomka Wieczorka.

Uczniowie II klasy wyrecytowali wiersz i zaprezentowali piosenkę nawiązującą do tematu przedstawienia. Całość przedstawienia dopełnił taniec za wachlarzami w wykonaniu dziewczynek z kółka tanecznego klas IV-VI.

Wszyscy uczniowie piątych klas zgodnym chórem zaśpiewali piosenkę podkreślającą liczne zasługi Henryka Sienkiewicza. Specjalnie na tę okazję kostium krzyżaka założyła Nadia Kluwak.

Wokalistką pięknie zamykającą przedstawienie była Ola Pędrys z klasy VIIb.

Na koniec uroczystości swoje wiersze odczytali najmłodsi laureaci konkursu literackiego o Henryku Sienkiewiczu- Wiktoria Akinis kl.2b, Mikołaj Kleszcz kl. 2b.

Akcja 1% dla SzkołyPodaruj nam swój 1%
Teatralna zabawa w Śpiącą Królewnę"
Hokeista Dariusz Wanat dzielił się swoją pasją z uczniami