1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

Dzień patrona

opis niedostepny

12 marca naszą szkołę odwiedził niezwykły gość. Z okazji dnia patrona szkoły klasy Va i Vb oraz IIb przygotowały spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem. Nasz noblista, którego rolę zagrał Tomek Sekunda, ciekawie opowiedział o swoim życiu i twórczości w wywiadzie przeprowadzonym z dziennikarską wnikliwością przez Weronikę Żurek i Olę Sekundę. Wspólnie udaliśmy się w podróż po Polsce i świecie. Pisarz zabrał nas do Woli Okrzejskiej i Oblęgorka, wspomniał o swojej afrykańskiej i amerykańskiej przygodzie. Mieliśmy okazję kolejny raz przypomnieć sobie tytuły i tematykę utworów Sienkiewicza docenionych w kraju i za granicą. Liczne pozaliterackie dokonania pisarza przedstawili nam Marcel Chowaniec, Maciek Dominik, Arek Kolasa, Marika Możdżeń i Szymek Równicki.

W drugiej części spotkania uczniowie przedstawili inscenizację utworu pt. „ Bajka” . Królowa wróżek, którą z wdziękiem zagrała Amelia Jarnot, nauczyła nas, że dobro jest największą, nieprzemijającą wartością i żaden, nawet najbardziej efektowny dar nie może się z nią równać. Wróżki i paziowie, dwór królowej, zaprezentowali się w barwnym walcu. W tych taneczno- aktorskich rolach zobaczyliśmy Emikę Dźwigoń, Darię Nitkę, Julię Włoszek, Julię Żabińską, Karola Malika, Tomka Mąkinę, Piotra Snażyka i Tomka Wieczorka.

Uczniowie II klasy wyrecytowali wiersz i zaprezentowali piosenkę nawiązującą do tematu przedstawienia. Całość przedstawienia dopełnił taniec za wachlarzami w wykonaniu dziewczynek z kółka tanecznego klas IV-VI.

Wszyscy uczniowie piątych klas zgodnym chórem zaśpiewali piosenkę podkreślającą liczne zasługi Henryka Sienkiewicza. Specjalnie na tę okazję kostium krzyżaka założyła Nadia Kluwak.

Wokalistką pięknie zamykającą przedstawienie była Ola Pędrys z klasy VIIb.

Na koniec uroczystości swoje wiersze odczytali najmłodsi laureaci konkursu literackiego o Henryku Sienkiewiczu- Wiktoria Akinis kl.2b, Mikołaj Kleszcz kl. 2b.  

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Uwaga!5 marca została uruchomiona nowa strona internetowa naszej szkoły
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.
Samorząd Uczniowski
Interhead.pl