"Jajko czy kura" - warsztaty w Muzeum Zamek w Oświęcimiu

Warsztaty

W polskiej tradycji jest wiele zwyczajów i obrzędów, które towarzyszą nam od wieków. Niektóre jeszcze praktykujemy, a o innych już się nie pamięta. Podczas warsztatów „ Jajko czy kura” przygotowanych przez pracowników Muzeum Zamek Oświęcim uczniowie klasy 1a poznali różnorodne sposoby zdobienia jajek wielkanocnych. Oprócz części merytorycznej odbyły się zajęcia plastyczne, które pobudziły uczestników do samodzielnej pracy twórczej. Wszyscy uczniowie wykonali barwną  kurę na patyku, którą dumnie prezentowali w drodze powrotnej do szkoły.  Ogromnym przeżyciem było wejście na wieżę zamkową i zwiedzanie wystawy „ W ZAMKU I NA RYNKU – Dawne ubiory mieszkańców Oświęcimia”. Podczas wycieczki klasowej utrwalono także zasady poruszania się w mieście oraz zachowania w autobusie komunikacji publicznej. Pierwszaki zachowywały się wzorowo.

Samodzielnie skasowaliśmy bilety i zachowujemy się grzecznie
Poznajemy historię Oświęcimia
Na wieży zamkowej
Wejście na wieżę zamkową
Wracamy do Grojca
Żegnaj zimo! Witaj wiosno!Z wizytą w bibliotece.
NOWY SYSTEM EDUKACJI, KSZTAŁCENIE W LICEACH, TECHNIKACH I SZKOŁACH BRANŻOWYCH, JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH ORAZ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK 2019/2020?, KRYTERIA REKRUTACJI
Teatralna zabawa w Śpiącą Królewnę"