"Jajko czy kura" - warsztaty w Muzeum Zamek w Oświęcimiu

Warsztaty

W polskiej tradycji jest wiele zwyczajów i obrzędów, które towarzyszą nam od wieków. Niektóre jeszcze praktykujemy, a o innych już się nie pamięta. Podczas warsztatów „ Jajko czy kura” przygotowanych przez pracowników Muzeum Zamek Oświęcim uczniowie klasy 1a poznali różnorodne sposoby zdobienia jajek wielkanocnych. Oprócz części merytorycznej odbyły się zajęcia plastyczne, które pobudziły uczestników do samodzielnej pracy twórczej. Wszyscy uczniowie wykonali barwną  kurę na patyku, którą dumnie prezentowali w drodze powrotnej do szkoły.  Ogromnym przeżyciem było wejście na wieżę zamkową i zwiedzanie wystawy „ W ZAMKU I NA RYNKU – Dawne ubiory mieszkańców Oświęcimia”. Podczas wycieczki klasowej utrwalono także zasady poruszania się w mieście oraz zachowania w autobusie komunikacji publicznej. Pierwszaki zachowywały się wzorowo.

Samodzielnie skasowaliśmy bilety i zachowujemy się grzecznie
Poznajemy historię Oświęcimia
Na wieży zamkowej
Wejście na wieżę zamkową
Wracamy do Grojca
My '8913 września odbyło się spotkanie w ramach akcji MY'89
Międzynarodowy sukces uczennicy z naszej szkołyHania Płonka, uczennica naszej szkoły została nagrodzona w XVIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Darujmy światu pokój".