Sportowy dzień wiosny

We czwartek 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole SPORTOWY DZIEŃ WIOSNY. Był to miły i radosny dzień. Przyszliśmy do szkoły ubrani na sportowo i odblaskowo, a każdy uczeń otrzymał dodatkowo odblaskową kamizelkę. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od godz. 8.00. Na sali gimnastycznej rozpoczęły się międzyklasowe rozgrywki w halowej piłce nożnej chłopców. Każda klasa miała swoich reprezentantów, którzy swoim drużynom przydzielili oryginalne nazwy. W czasie gdy na sali gimnastycznej trwała zacięta bojowa sportowa atmosfera pozostali uczniowie klas tworzyli piękne kolorowe plakaty o tematyce: ulubiona dyscyplina sportowa oraz model sportowca, które następnie przyozdobiły korytarz szkolny. Zwycięzcami zawodów zostali: I miejsce klasa 8 II miejsce klasa 6B III miejsce klasa 4A Pani Dyrektor Joanna Wysogląd wszystkim zwycięzcom wręczyła dyplomy, a wygrana klasa otrzymała puchar przechodni oraz Voucher na „Dzień Bez Pytania”. Kolejnym punktem programu była wizyta Panów Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, którzy zapoznali uczniów z zasadami bezpieczeństwa podczas masowych imprez sportowych. Uczniowie mogli obejrzeć a nawet przymierzyć strój policjanta, co sprawiło im największą radość. Zaprezentowany został również sprzęt, którego używa funkcjonariusz policji podczas różnych akcji. Dużo emocji dostarczył wszystkim mini konkurs na temat wiedzy o naszych sławnych sportowcach. Zagadki przygotowały klasy siódme wraz z Panem Łukaszem Gocem. Dzieci za prawidłowe odpowiedzi zostały nagrodzone upominkami. Nagrodzeni zostali również uczniowie klas młodszych, którzy brali udział w konkursie pt. Wielka Liga Czytelników. Dalsza część sportowej wiosennej zabawy odbywała się w tanecznych rytmach. Wszystkie klasy zatańczyły „Taniec belgijski”, reprezentacji klas 7B, 5A i 4C zachęcili do wspólnej zabawy podczas tańca „Skibidi”. Występy taneczne zakończone zostały wspólnym aerobikiem, który prowadziła Pani Elżbieta Smolarczyk. Na sam koniec w dobrych humorach w rytm muzyki wszyscy ruszyli tanecznym krokiem na wiosenny pochód ulicami Grojca. Ten dzień zaliczamy do udanych. Zadbali o to współorganizatorzy Joanna Miłoń, Krystyna Jaromin oraz Sebastian Smolarek.

Sportowy dzień wiosny
Akcja 1% dla SzkołyPodaruj nam swój 1%
Szkolny konkurs recytatorski " Kurtyna w górę 2019"