Pasowanie klas I na czytelnika biblioteki szkolnej

Z  początkiem kwietnia odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej.

W krainie „Bibliotekolandii” powitała dzieci Królowa Książka (Zuzanna Wasilewska) i Księżniczka Książeczka (Julia Mazur). Królowa pokazała dzieciom całe królestwo, w którym są ulice pełne różnych i ciekawych książek, gdzie wszyscy bardzo lubią czytać. Księżniczka przygotowała wiele ciekawych zagadek i łamigłówek.

Dzieci wspólnie z Królową i Księżniczką zastanawiały się jak należy zachować się w bibliotece i jak dbać o książki. Po naradzie pierwszoklasiści zostali pasowani na mieszkańców „Bibliotekolandii” i otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.

Sukces ucznia klasy VII aMichał Piwowarczyk zajął III miejsce w Międzygminnym Konkursie Pięknego Czytania
Wyróżnienia w konkursie plastycznym Czym dla ciebie jest wolontariat?
Dla bezdomnych zwierzątOdpowiedzieliśmy na apel schroniska OTOZ Animals na Kamieńcu w Oświęcimiu