Realizacja projektu Tu#programujeMY2

Uczniowie klas I-III w ramach zajęć edukacji wczesnoszkolnej uczestniczą w innowacyjnym projekcie „Tu#programujeMy2”. Jego celem jest rozwój kompetencji cyfrowych i medialnych  uczniów klas 1-3 publicznych szkół podstawowych z województwa małopolskiego.  Projekt ten jest realizowany przez Stowarzyszenie Nowe Oblicze Edukacji w partnerstwie z Fundacją Girls Code Fun  i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. Każda z pań uczestniczyła w szkoleniu, dzięki czemu szkoła pozyskała 6 innowacyjnych robotów DASH, które będą służyły uczniom także w kolejnych latach nauki. W projekcie biorą udział:

klasa 1a z panią Małgorzatą Chwierut

klasa 1b z panią Małgorzatą Semik

klasa  2a z paniami Krystyną Jaromin i Magdaleną Kramarczyk

klasa 2b z panią Dorotą Dudek

klasa 3a z panią Małgorzatą Żurawską

Każda z pań uczestniczyła w szkoleniu, dzięki czemu szkoła pozyskała 6 innowacyjnych robotów DASH, które będą służyły uczniom także w kolejnych latach nauki. Przy użyciu tablic interaktywnych oraz  tabletów i dedykowanych dla robota aplikacji, uczniowie : tworzyli sekwencje zdarzeń przy użyciu prostego interfejsu, korzystali z przystosowanych do ich możliwości aplikacji komputerowych: Go, Path i Blockly, aplikacja Scratch Junior oraz wykorzystywali grę hybrydową „Scootie Go”, komunikowali się z innymi podczas rozwiązywania problemów i dzielili się swoją wiedzą, korzystali z udostępnianym im stron internetowych, poznawali zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z nowoczesnych technologii oraz uczestniczyli w wyjazdowych zajęciach edukacyjnych.

Wszyscy świetnie się bawili i bardzo polubili sympatyczne i zabawne roboty. Zajęcia z pewnością będą kontynuowane, bo programowanie  nie jest tylko dla dzieci wybitnie uzdolnionych w tym kierunku, ale dla wszystkich – jest to po prostu nauka jeszcze jednego języka – języka przyszłości.

Wyjazd edukacyjny
Odblaskowo i wesołoNie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy!
Pierwsza PomocW Ogólnopolskiej Próbie Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy wzięło udział 198 uczniów naszej szkoły