Wizyta w Bielsku-Białej

16 maja godzina 9.00 wyruszamy autokarem spod szkoły w Grojcu. Jedziemy do zakładu Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej na zajęcia ekologiczne. Zabieramy ze sobą karmę dla kotów , ponieważ planujemy odwiedzić schronisko dla zwierząt. Pogoda nam sprzyja. Po przyjeździe dzielimy się na grupy. Pierwsza grupa ma zajęcia na zewnątrz na ścieżce edukacyjnej wokół budynku. Poznajemy zasady segregacji odpadami oraz technologię  ich przetwarzania w poszczególnych instalacjach w zakładzie. Druga grupa zapoznaje się z prezentacja o podstawowych zasadach recyclingu, hierarchii postępowania z odpadami oraz rozkładem śmieci w czasie. Wszystkie te informacje są niezwykle ciekawe i dostarczają nam pożytecznej wiedzy.  Aktywnie bierzemy udział w zajęciach, a na zakończenie otrzymujemy malowanki oraz zakładki. Odwiedzamy schronisko dla zwierząt.

Uczniowie klasy IIa, IIb, III.

Trening z piłkarzem Maciejem Iwańskim
Szkoła na sportowo