Laureatka konkursu "Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie" w Warszawie

Patrycja Jurecka i jej zwycięski komiks pt.
31 maja 2019 r.  w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”, organizowanego pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Przypomnijmy, że nasza uczennica klasy ósmej - Patrycja Jurecka - została laureatką tego konkursu i otrzymała nagrody w postaci publikacji historycznych i materiałów piśmienniczych przydatnych w wykonywaniu ilustracji. Dodatkową atrakcją był udział w warsztatach tworzenia komiksu prowadzonych przez profesjonalistów. Sławomir Zajączkowski - twórca komiksów, współpracujący z IPN i jednocześnie członek komisji konkursowej -  podzielił się swoimi refleksjami na temat nadesłanych dzieł plastycznych i udzielił cennych wskazówek młodym twórcom. Uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć interesującą wystawę, na którą składało się 40 nagrodzonych prac wybranych spośród 400. Była też okazja do  podglądnięcia warsztatu  innych rysowników. Wyjazd do Warszawy okazał się satysfakcjonujący i inspirujący.
Dzień Ziemniaka