Wizyta u "specjalsów"

14 czerwca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Jednostki Wojskowej NIL w Krakowie. Wycieczka była nagrodą główną w konkursie literackim pn. „Czym jest patriotyzm?”, zorganizowanym jesienią 2018 roku, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wzięli w niej udział także pasjonaci historii – uczniowie wytypowani przez nauczycieli.

Uczestnicy wycieczki zostali przywitani na terenie jednostki przez ppłk. Michała Łygana. Następnie zwiedzili salę tradycji wojsk specjalnych, gdzie obejrzeli ciekawą ekspozycję i mieli okazję porozmawiać z panią plutonową (kobietą służącą w armii). Później uczniowie udali się na plac ćwiczeniowy, na którym mogli sami przekonać się, jakie szkolenie praktyczne przechodzą żołnierze przed wykonaniem skoków spadochronowych. Wiele emocji wzbudziły zajęcia na strzelnicy prowadzone przez sześciu wyszkolonych żołnierzy. Potem uczniowie udali się na spacer po uroczysku i obejrzeli skałki Twardowskiego ( a także jedyny w Polsce) pomnik Elvisa Presleya. Na zakończenie, w Klubie Wojsk Specjalnych, zjedli smaczną pizzę ufundowaną przez pana pułkownika i obejrzeli wystawę fotograficzną dokumentującą umiejętności bojowe „specjalsów”.

Bardzo dziękujemy ppłk. Michałowi Łyganowi, za pomysł i organizację tej niesamowitej wycieczki-przygody, którą mogliśmy przeżyć. Sądząc po opiniach uczestników wymienianych w drodze do domu - na pewno na długo zapadnie im w pamięci.

Monika Bartosz

Wizyta u"specjalsów"14 czerwca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Jednostki Wojskowej NIL w Krakowie.
Akcja „My ‘89”Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy pamiętają ten ważny dla Polski rok przemian.
Trening z piłkarzem Maciejem Iwańskim