Ogólnopolska Próba Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy

Już po raz siódmy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Próbie Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. W tym roku do próby przystąpiło 198 uczniów, którzy ćwiczyli na 10 fantomach. Wydarzenie odbywało się w ramach realizacji Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować, który prowadzony jest przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy od 2006 roku. Fundacja przekazała nam 8 fantomów, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne oraz przeszkoliła nauczycieli.

W próbie czynnie uczestniczył wójt Gminy Oświęcim pan Mirosław Smolarek. Swoją obecnością zaszczyciły nas także: zastępca wójta pani Halina Musiał  oraz dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych pani Agata Michalska. Goście docenili ogromne zaangażowanie wszystkich uczniów i nauczycieli oraz umiejętności prowadzenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Z dumą na poczynania uczniów patrzyły dyrektor szkoły pani Joanna Wysogląd oraz zastępca pani Beata Smolarek.

Wiedzą i doświadczeniem podzielił się z nami niezawodny strażak - ratownik z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grojcu pan Marcin Sulkiewicz oraz pielęgniarka szkolna pani Grażyna Leśniak.

W tegorocznej Próbie Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy wzięły udział panie:Małgorzata Chwierut z klasą IIa, Małgorzata Semik z klasą IIb, Krystyna Jaromin z klasą IIIa, Dorota Dudek z klasą IIIb, Karolina Burdyl z klasą IVa,  Izabela Konieczny z klasą Va, Paulina Sowińska z klasą Vb, Marzena Dudek z klasą VIa, Joanna Miłoń z klasą VIb, Katarzyna Mendyk z klasą VIIb oraz  nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa pan Zbigniew Szczerbowski z klasami  VIIa i VIIIa.

Pan Jarosław Cieciak wraz panią Marzeną Dudek zatroszczyli się o nagłośnienie oraz transmisję internetową z bicia rekordu w Warszawie.

Bardzo dziękujemy Panu Zbigniewowi Szczerbowskiemu za dostarczenie do szkoły 2 fantomów.

Słowa podziękowań i gratulacji przekazał dziś wszystkim uczestnikom tegorocznej próby pomysłodawca Jerzy Owsiak.

Rekord został pobity!  W tym roku 16 października, w całej Polsce jednocześnie prowadziło resuscytacje aż 150 560 osób w 1 380 instytucjach.

Bardzo dziękuję za udział i zaangażowanie wszystkim uczestnikom dzisiejszego wydarzenia.

Koordynatorka akcji na terenie szkoły: Małgorzata Chwierut

Autor zdjęcia : Lech Chodacki
Autor zdjęcia : Lech Chodacki
Wyróżnienia w konkursie plastycznym Czym dla ciebie jest wolontariat?
Artystyczne sukcesy naszych uczennicUczennice naszej szkoły zdobyły pierwsze miejsca (w różnych kategoriach wiekowych) w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej.
Wyróżnienie dla naszej szkołyRelacja z przeprowadzenia akcji MY 89 zyskała uznanie jury ogólnopolskiego konkursu.