1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

Ogólnopolska Próba Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy

opis niedostepny

Już po raz siódmy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Próbie Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. W tym roku do próby przystąpiło 198 uczniów, którzy ćwiczyli na 10 fantomach. Wydarzenie odbywało się w ramach realizacji Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować, który prowadzony jest przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy od 2006 roku. Fundacja przekazała nam 8 fantomów, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne oraz przeszkoliła nauczycieli.

W próbie czynnie uczestniczył wójt Gminy Oświęcim pan Mirosław Smolarek. Swoją obecnością zaszczyciły nas także: zastępca wójta pani Halina Musiał  oraz dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych pani Agata Michalska. Goście docenili ogromne zaangażowanie wszystkich uczniów i nauczycieli oraz umiejętności prowadzenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Z dumą na poczynania uczniów patrzyły dyrektor szkoły pani Joanna Wysogląd oraz zastępca pani Beata Smolarek.

Wiedzą i doświadczeniem podzielił się z nami niezawodny strażak - ratownik z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grojcu pan Marcin Sulkiewicz oraz pielęgniarka szkolna pani Grażyna Leśniak.

W tegorocznej Próbie Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy wzięły udział panie:Małgorzata Chwierut z klasą IIa, Małgorzata Semik z klasą IIb, Krystyna Jaromin z klasą IIIa, Dorota Dudek z klasą IIIb, Karolina Burdyl z klasą IVa,  Izabela Konieczny z klasą Va, Paulina Sowińska z klasą Vb, Marzena Dudek z klasą VIa, Joanna Miłoń z klasą VIb, Katarzyna Mendyk z klasą VIIb oraz  nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa pan Zbigniew Szczerbowski z klasami  VIIa i VIIIa.                                                                                               

Pan Jarosław Cieciak wraz panią Marzeną Dudek zatroszczyli się o nagłośnienie oraz transmisję internetową z bicia rekordu w Warszawie. 

Bardzo dziękujemy Panu Zbigniewowi Szczerbowskiemu za dostarczenie do szkoły 2 fantomów.

Słowa podziękowań i gratulacji przekazał dziś wszystkim uczestnikom tegorocznej próby pomysłodawca Jerzy Owsiak. 

Rekord został pobity!  W tym roku 16 października, w całej Polsce jednocześnie prowadziło resuscytacje aż 150 560 osób w 1 380 instytucjach.  

Bardzo dziękuję za udział i zaangażowanie wszystkim uczestnikom dzisiejszego wydarzenia.

 

Koordynatorka akcji na terenie szkoły: Małgorzata Chwierut

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Autor zdjęcia : Lech Chodacki
Autor zdjęcia : Lech Chodacki
opis niedostepny
Autor zdjęcia : Lech Chodacki
Jadłospis
Samorząd Uczniowski
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.
Interhead.pl