14 października w piękny jesienny dzień obchodziliśmy święto wszystkich pracowników oświaty. Połączyliśmy to świętowanie z realizacją Akcji Odblaskowa Szkoła. Najpierw wszyscy uczniowie rozwiązywali testy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, potem projektowali znaczki odblaskowe, by na końcu, ubrani w kamizelki, stworzyć odblaskowy łańcuch. Pogoda sprzyjała spacerom, więc niektóre klasy wyruszyły w teren. Dzięki zaproszeniu jednego z uczniów mogliśmy obejrzeć przepiękny ogród w jesiennej szacie i hodowlę ptaków egzotycznych. W tym czasie klasy Vb i Vc już przygotowywały się do zaprezentowania programu artystycznego z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Sala gimnastyczna zapełniła się odświętnie ubranymi uczniami, którzy z ciekawością czekali na występ kolegów. Piękne piosenki, żartobliwe scenki, oczywiście z życia szkoły, przeplatane były recytacją wierszy. Jeden z nich szczególnie rozbawił publiczność. Zastanawiano się w nim, co by było, gdyby do naszej szkoły chodziły anioły. Puenta zaś nie zaskoczyła nikogo- "Do naszej szkoły nie chodzą anioły".  Piątoklasiści spisali się wspaniale. Nad ich przygotowaniami czuwały wychowawczynie panie Joanna Miłoń, Paulina Sowińska i pan Jarosław Cieciak.

Dla bezdomnych zwierzątOdpowiedzieliśmy na apel schroniska OTOZ Animals na Kamieńcu w Oświęcimiu
Uwalniamy nasze środowisko od zużytych bateriiKonkurs ekologiczny
Muzyka słówDwie uczennice naszej szkoły zdobyły wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Recytatorskim