Pijmy wodę prosto z kranu

Julia Foryś (IIa), Sandra Sporysz(VIIb) i Julia Bębenek(VIIb) zostały wyróżnione w konkursie plastycznym na plakat „ Zawsze dobra do picia, woda prosto z kranu”, zorganizowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu  w ramach trwania  „Roku promocji picia wody z kranu”. Za udział w konkursie nagrodzono także : Emilię Krawczyk (IIa) i Huberta Nitkę (IIb). Podczas wręczenia nagród w OCK prezes Kazimierz Homa zapraszał do zwiedzania Wodociągów Oświęcim. Z tego zaproszenia bardzo chętnie skorzystali uczniowie klas drugich. Podczas wycieczki drugoklasiści dowiedzieli się, jak dba się o jakość produkowanej wody, jak przebiega proces produkcji oraz zobaczyli wykorzystanie małży słodkowodnych we wstępnym procesie sprawdzania jakości wody. Okazało się, że w wielu rodzinach pije się już wodę prosto z kranu. Bardzo cieszymy się, że w przyszłym roku ekologiczne poidełko pojawi się także w naszej szkole. Będzie można napić się kranówki oraz napełnić bidony i zarazem przyczynić się do ochrony środowiska poprzez ograniczanie produkcji butelek plastikowych. Wszystkim  bardzo spodobało się zwycięskie hasło konkursowe „Kto z naturą w zgodzie żyje, prosto z kranu wodę pije”.

Uwalniamy nasze środowisko od zużytych bateriiKonkurs ekologiczny
Spotkanie z Michałem Zawadką - pisarzem i mówcą motywacyjnymJak odnieść w życiu sukces?
Artystyczne sukcesy naszych uczennicUczennice naszej szkoły zdobyły pierwsze miejsca (w różnych kategoriach wiekowych) w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej.