Upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości

Upamiętnienie odzyskania niepodległości

Z okazji obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości dzieci z klas 4, 5a oraz uczniowie nagrodzeni w konkursach muzycznych przygotowali uroczysty apel. Opowieść o burzliwej historii naszej ojczyzny wzbogacona została animacją pokazującą zasięg rozbiorów Rzeczpospolitej w kolejnych latach. Przeplatały ją także występy recytatorów połączone ze śpiewem pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru oraz solistów. Po apelu, dokładnie o godz. 11.11, cała społeczność naszej szkoły odśpiewała hymn narodowy w ramach akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Uczniowie, którzy przygotowali akademię, otrzymali ulotki o tematyce historycznej. Nad przygotowaniami czuwały panie Karolina Burdyl i Izabela Konieczny oraz pan Jarosław Cieciak.

Artystyczne sukcesy naszych uczennicUczennice naszej szkoły zdobyły pierwsze miejsca (w różnych kategoriach wiekowych) w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej.
Muzyka słówDwie uczennice naszej szkoły zdobyły wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Recytatorskim
Wycieczka klas piątychWyjazd do teatru to doskonały pomysł na jesienny czas.