Nazwa „mikołajki” pochodzi od imienia świętego biskupa z Miry, który zmarł w dniu 6 grudnia na terenie dzisiejszej Turcji. Współczesne święto obchodzone jest w dniu imienin Mikołaja.

Tak jak wszędzie, tak i w szkole w Grojcu, obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie mikołajki. Tego dnia od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci w pięknych mikołajkowych strojach, czapkach oraz rogach renifera.

Była to doskonała okazja do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez opiekunów Samorządu Szkolnego, a rozdawanego przez piękne śnieżynki z klasy V b. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.

Jadłospis
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.