1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

Henryki 2019

opis niedostepny

10 grudnia 1905 roku Henryk Sienkiewicz otrzymał Nagrodę Nobla, dlatego właśnie w tym terminie obchodzimy Dzień Patrona. Tegoroczne świętowanie przybrało formułę humorystycznej gali "Henryki 2019", podczas której wybierano najlepszą postać z powieści H. Sienkiewicza. Nominowani byli bohaterowie znani uczniom z lektur szkolnych, a byli to: Zbyszko z Bogdańca, Jagienka i Danuśka Jurandówna, Staś Tarkowski z żoną Nel, Winicjusz, Ligia i Ursus. Niecałe głosowanie przebiegło zgodnie z planem, gdyż uroczystość zakłócili trzej Krzyżacy, którzy nie mogli powstrzymać się od konfrontacji z polskim rycerzem. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, tylko biedna Jagienka, która ruszyła z pomocą Zbyszkowi,  została lekko ranna. Na koniec gali nieoczekiwanie pojawił się nadzwyczajny gość- duch Sienkiewicza, który najpierw wyraził wielkie zzdziwienie z powodu scenariusza uroczystości, ale później dobrodusznie przyznał, że skoro czytelnictwo upada, należy wykorzystać wszystkie możliwe środki, by dziatwa szkolna czytała, bo jak sam stwierdził, przekształcając znane powiedzenie: "Kto czyta, nie błądzi".

Żartobliwy program z okazji Dnia Patrona przygotowali uczniowie klas VIIa i VIIb pod opieką pań Izabeli Berszakiewicz, Joanny Sałek i Małgorzaty Żurawskiej. 

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.
Jadłospis
Uwaga!5 marca została uruchomiona nowa strona internetowa naszej szkoły
Interhead.pl