Święty Maksymilian - pielgrzym, podróżnik, misjonarz

9 stycznia rozstrzygnięta została piąta edycja powiatowych konkursów poświęconych postaci św. Maksymiliana Kolbe „Święty Maksymilian – pielgrzym, podróżnik, misjonarz”.

Organizatorem konkursów były Szkoła Podstawowa im. św. Maksymiliana M. Kolbe w Harmężach  oraz Centrum św. Maksymiliana Kolbe w Harmężach.  W konkursach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z całego powiatu oświęcimskiego, a ponadto uczniowie zaprzyjaźnionych szkół  w Polsce i na świecie. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w tamtejszym Domu Ludowym.

W gronie laureatów konkursów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły. Oliwia Żebrak z klasy VIII  zajęła II miejsce w konkursie plastycznym oraz wyróżnienie w konkursie literackim.  Praca uczennicy klasy IIa Hanny Wójcik  została wyróżniona w konkursie plastycznym. Uczennice pracowały pod opieką nauczycieli: pani Agaty Mamicy, pani Małgorzaty Chwierut oraz pana Jarosława Cieciaka.

Nagrody najlepszym uczestnikom wręczali wójt gminy Oświęcim Mirosław Smolarek i gwardian klasztoru franciszkanów w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach ojciec Piotr Cuber. Jak podkreślił dyrektor szkoły Bartłomiej Karolus, stał na bardzo wysokim poziomie.

Zabawa karnawałowa
Henryki 201910 grudnia 1905 roku Henryk Sienkiewicz został wyróżniony Nagrodą Nobla.